Prof. RNDr. František Vácha, Ph.D.

Prof. RNDr. František Vácha, Ph.D.

poslanec Parlamentu ČR
člen poslaneckého klubu TOP 09
člen zastupitelstva města České Budějovice

Rychle dostavět dvě části D3, ať se stihne stříhání pásek ještě před volbami

Rychle dostavět dvě části D3, ať se stihne stříhání pásek ještě před volbami

Publikováno: 5. 9. 2017

Ředitelství silnic a dálnic uvádí, že v Jihočeském kraji se budou na dvou úsecích D3 stříhat pásky o něco dříve. Koncem září na úseku Borek – Úsilné a v říjnu se má uvést do provozu část Veselí nad Lužnicí - Bošilec. Politici si chtějí před volbami udělat oko u voličů. Chvála za rychlejší dostavbu však není na místě, protože původně tyto dva úseky měly být zprovozněny už od začátku roku 2017.

Harmonogram přípravy a realizace jihočeské části dálnice D3 najdete zde.

Aby to v závěru nedopadlo tak, že se všichni vyfotí u pásky, pochválí se za dobrou práci a na řadu přijdou opravy kvůli nedodržení technologických postupů.

Ještě by se údajně mělo začít s realizací stavby úseků Úsilné - Hodějovice a Hodějovice - Třebonín, což je samozřejmě chvályhodné. Je nutné připomenout, že tyto části už měly být dávno rozestavěny, ale kvůli pochybení Ministerstva životního prostředí a nutnosti získání nových stanovisek EIA došlo ke zpoždění.

http://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/na-dalnici-u-borku-pusti-ridice-uz-na-konci-zari-20170905.html (Zdroj: Českobudějovický deník, 5. 9. 2017)

 

 

 

Občané pro Budějovice TOP 09 Jihočeský kraj Město České Budějovice