Prof. RNDr. František Vácha, Ph.D.

Prof. RNDr. František Vácha, Ph.D.

poslanec Parlamentu ČR
člen poslaneckého klubu TOP 09 – Starostové
člen zastupitelstva města České Budějovice

Občané pro Budějovice

Občané pro Budějovice (HOPB) jsou politické hnutí, za něž jsem se jako nezávislý stal v roce 2010 českobudějovickým zastupitelem a které mne ve spolupráci se Starosty a nezávislými (STAN) nominovalo v roce 2013 do předčasných voleb do poslanecké sněmovny. 

Základními principy Občanů pro Budějovice jsou průhlednost ve veřejné správě a v hospodaření s penězi daňových poplatníků, otevřenost vůči občanům a snaha zapojovat je maximálně do veřejného dění a v neposlední řadě slušnost, nejen ta základní mezilidská, ale i v politickém soupeření.

Občané pro Budějovice jsou nejsilnějším opozičním uskupením v zastupitelstvu Českých Budějovic, kde ve volebním období 2014 až 2018 mají 8 ze 45 zastupitelů. Jsou tak v podstatě jediní, kdo může kontrolovat uskupení koalice ANO, ČSSD, ODS a KDU-ČSL aktivně podporované KSČM a některými nezávislými zastupiteli. Dále jsou Občané pro Budějovice prostřednictvím svých dvou krajských zastupitelů členy opozice proti koalici ČSSD-KSČM v Jihočeském kraji. Od roku 2012 mají Občané pro Budějovice rovněž svého senátora – Jiřího Šestáka, dlouholetého ředitele Jihočeského divadla.

V Občanech pro Budějovice jsem poznal schopné, vzdělané, poctivé a slušné lidi, kteří berou správu věcí veřejných jako součást své občanské povinnosti a nikoli jako příležitost k osobnímu obohacení nebo budování prázdné prospěchářské kariéry, kteří mají upřímný zájem na tom, aby jejich město, kraj i stát plnily svou funkci a byly přívětivými místy pro život. A kteří tak tedy vnímají politiku stejně jako já.

Občané pro Budějovice Starostové a nezávislí TOP 09 Jihočeský kraj Město České Budějovice Mgr. Jiří Šesták, PhD.